Tworzymy Razem Wspólnotę Akademicką

Rada Samorządu Studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (RUSS) to dynamiczna społeczność skupiająca się na reprezentowaniu interesów studentów oraz wspieraniu ich rozwoju akademickiego i społecznego. Stanowi integralną część życia uniwersyteckiego, angażując się w różnorodne działania mające na celu stworzenie inspirującego środowiska dla całej społeczności studenckiej.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy dynamiczną i zaangażowaną społecznością, skupioną na reprezentowaniu interesów studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Nasza misja to nie tylko efektywna reprezentacja studencka, ale także tworzenie inspirującego i wspierającego środowiska akademickiego.

Skład osobowy

Prezydium

Czym się zajmujemy?

Działamy efektywnie dzięki różnorodnym komisjom, z których każda zajmuje się konkretnym obszarem naszej działalności. Od spraw edukacyjnych po kwestie kulturalne – każda komisja wnosi swoje unikalne spojrzenie i zaangażowanie.

Co robi komisja projektów?
To na naszych wydarzeniach bawisz się cały rok, niezależnie czy chodzi o duże imprezy jak otrzęsiny czy też mniejsze jak speed dating. Członkowie tej komisji są wszędzie. To my zapewniamy, aby w trakcie wydarzenia wszystko było dopięte na ostatni guzik, nie tylko dla samej zabawy, ale również możliwości poznania Was wszystkich.

Wszystko co widzicie na naszych social mediach to nasza sprawka!
Instagram, Facebook, Tik Tok oraz LinkedIn nie są nam straszne. Naszymi głównymi zadaniami są: przekazanie Wam najważniejszych informacji, poinformowaniu
o nadchodzących wydarzeniach oraz komunikowanie się z Wami! Macie pytania o życie studenckie? Napiszcie do nas, a my postaramy się Wam pomóc.

Mamy jeden cel: rozbudować współpracę z zewnętrznymi organizacjami, firmami i społecznością. Działamy jak ambasadorzy studentów, promując nasze idee i potrzeby, wspierając organizację niesamowitych projektów i wydarzeń, które wpływają na całe studenckie społeczeństwo. Naszą misją jest stworzenie mocnych więzi i fantastycznych możliwości, abyśmy mogli rozwijać się, czerpać inspirację i osiągać wielkie sukcesy razem z naszymi partnerskimi supermocami z zewnątrz!

Zadaniem Członka jest reprezentowanie interesów studentów, w kwestiach związanych z jakością kształcenia, uczestniczenie w procesie oceny programów nauczania oraz wspieranie działań mających na celu zwiększenie zaangażowania studentów w procesy decyzyjne dotyczące edukacji na uczelni. Praca Członka opiera się również na współpracy z Wydziałowymi Koordynatorami ds. Dydaktyki, z którymi zajmuje się organizacją szkoleń z zakresu Waszych praw i obowiązków przeprowadzanych w październiku na wszystkich wydziałach.

Głównym zadaniem jest poprawa komunikacji z Administracją Domów i Stołówek Studenckich, aby rozwiązywać bieżące problemy. Angażuję się, w modernizację infrastruktury studenckiej na terenie kampusu SGGW, wspiera Samorząd Studentów na tle SGGW, promując jego działalność i dążąc do poprawy jego wizerunku wśród społeczności akademickiej. Jego celem jest stworzenie przyjaznego środowiska, w którym studenci mogą osiągać sukcesy akademickie i osobiste.

Kalendarze, formularze, arkusze kalkulacyjne, tworzenie baz wiedzy, które usprawniają działania komisji, to dla niego codzienność! Dzięki niemu poprawiony jest przepływ informacji, a wszystko co wiąże się z komputerem to dla niego chleb powszedni. Każda informacja jest starannie gromadzona, poukładana i dostępna na wyciągnięcie ręki. Dzięki temu każdy członek komisji ma dostęp do kluczowych danych w momencie, gdy ich potrzebuje.

SGGW Student Council is constantly expanding its competences. In response to the increasing number of International students and courses conducted in English, we have established a new position of Student Council Representative for International Cooperation. In the current term of office, it was taken over by Alicja Gniadzik, a student of the Faculty of Agriculture and Ecology

The duties of the Representative include:
  1. representing the interests of the Student Council and the University internationally;
  2. supporting international students;
  3. and cooperating with ESN SGGW and the International Relations Office.

To facilitate contact with the Student Council, an English mailbox has been established in the University’s domain, through which you can get in touch with our Representative for International Cooperation

If you have any questions, need advice or are looking for information about trips abroad, do not hesitate to contact Alicja via e-mail: student_support@sggw.edu.pl